Komunikat – PECULIARIS w czasie pandemii

Komunikat – PECULIARIS w czasie pandemii

Komunikat – PECULIARIS w czasie pandemii 800 450 administrator

Drodzy Klienci i Współpracownicy Pracowni Psychologicznej PECULIARIS. Sytuacja związana z zagrożeniem koronowirusem stawia przed nami nowe wyzwania. Podejmowane w tej sprawie decyzje polityczne prowadzą w praktyce do czasowego wygaszenia życia gospodarczego w Polsce, przynajmniej w sektorze handlu i usług. Nie wiadomo jaka jest wiarygodność statystyk dotyczących pandemii, skoro najprawdopodobniej większość osób zarażonych w ogóle nie zgłasza się do lekarza i nie jest diagnozowana. Chcemy zachować się racjonalnie, ale też nie ulegamy panice. Zachęcamy wszystkich naszych Klientów i Współpracowników do zachowania powszechnie obowiązujących reguł postępowania oraz zasad bezpieczeństwa w zakresie ochrony zdrowia.

Mamy jednak także świadomość, iż w związku z realnymi problemami będącymi konsekwencją pandemii, wiele osób będzie potrzebować pomocy psychologicznej. Dlatego nie zamykamy Pracowni Psychologicznej PECULIARIS, lecz staramy się dostosować do aktualnych warunków. Osoby, które czują dyskomfort w związku z koniecznością wizyty zachęcamy do jej przełożenia. Chętnie się z Wami spotkamy, gdy stan zagrożenia minie. Osoby, które pozostają w procesie terapeutycznym, jeżeli sobie tego życzą, będą na bieżąco przyjmowane po uprzednim potwierdzeniu spotkania. Będziemy także starać się rozwijać alternatywne formy kontaktu z naszymi Klientami, w tym w szczególności z osobami, które zostały objęte kwarantanną. Nikogo nie chcemy pozostawić bez opieki psychologicznej!

Jednocześnie Zespół PECULIARIS przygotowuje się do pracy z osobami, które będą wymagały pomocy w związku z obecnymi wydarzeniami. Mamy świadomość, iż świat się zmieni, że pojawią się nowe wyzwania dla specjalistów. Lęk przed chorobą, utratą bliskich, bezrobociem, czy bankructwem z całą pewnością spowoduje, że pomoc psychologiczna stanie się bardzo potrzebna. Dotyczy to także zmian relacji międzyludzkich w rodzinach, dla których katalizatorem może być długotrwały pobyt w faktycznej izolacji, z dala od pracy i utrwalonych nawyków. Wszystkie te zjawiska obserwujemy, badamy i podchodzimy do nich tak jak zawsze z zawodowym oddaniem i profesjonalizmem. Także w obecnej sytuacji znajdziemy klucz do rozwiązania Waszych problemów.

Tymczasem życzymy Wszystkim zdrowia i jak najwięcej spokoju!

Zespół PECULIARIS