Psycholog - Seksuolog

Monika Puszyk

Jestem psychologiem, psychoterapeutką, certyfikowaną terapeutką traumy metodami Somatic Experiencing® i NeuroAffective Relational Model™.
Ukończyłam studia podyplomowe „Seksuologia kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu. Odbyłam kurs podstawowy psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin. Obecnie jestem w trakcie dalszego szkolenia w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Zrealizowałam również m.in. „Trening ponownej oceny i restrukturyzacji postaw wobec seksualności” oraz liczne szkolenia specjalistyczne z zakresu seksualności w terapii indywidualnej, par i rodzin  Specjalizuje się w obszarze różnorodności płciowej, seksualnej i relacyjnej. Mam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami LGBT+. Współpracuję ze Stowarzyszeniem Grupa Stonewall, prowadząc grupę wsparcia dla osób transpłciowych oraz konsultacje indywidualne.
Udzielam wsparcia łącząc podejście systemowo-narracyjnym ze zdobyczami innych podejść teoretycznych, włączając także elementy pracy z ciałem.

Wspieram osoby, które:

 • doświadczyły traumy szokowej, relacyjnej
  poszukują lepszych sposobów radzenia sobie ze stresem i napięciem
  mają trudności w obszarze poczucia własnej wartości
 • zmagają się z depresją, lękiem i innymi stanami emocjonalnymi utrudniającymi codzienne funkcjonowanie
 • chcą w bardziej satysfakcjonujący sposób budować relacje partnerskie i rodzinne
 • doświadczają trudności w funkcjonowaniu seksualnym, pragną wzmacniać i rozwijać swój seksualny potencjał
 • pragną wejść w lepszy kontakt i pogłębiać dobrą relację ze swoim ciałem
 • przeżywają trudności związane z tożsamością płciową i seksualną
 • mają wątpliwości dotyczące rozwoju psychoseksualnego swoich dzieci, chciałyby w lepszy sposób wspierać swoich członków rodziny i bliskich w przebiegu tego rozwoju

Pomoc psychologiczna i terapia w gabinecie

Gabinety Peculiaris zostały wyposażone w specjalne osłony. Dzięki temu zachowując środki ostrożności zapewniamy możliwość prowadzenia terapii w osobistym kontakcie.

Połącz się ze specjalistą przez Skype

Możesz także skorzystać z terapii prowadzonej przez Skype. Zadzwoń lub napisz do wybranego specjalisty, a następnie połącz się przez Skype!

Zarezerwuj termin w serwisie Znany Lekarz

Skorzystaj z formularza kontaktowego zamieszczonego poniżej, napisz, zadzwoń do specjalisty lub umów się przez stronę Znany Lekarz.


Wykształcenie i doskonalenie zawodowe

Nie jesteśmy tylko w pracy czyli zainteresowania i pasje…

Potrzebujesz więcej informacji lub konsultacji?

Skontaktuj się ze Specjalistą zadzwoń, wyślij SMS lub napisz.

Pozostańmy w kontakcie