Najczęściej zadawane pytania – FAQ


Dlaczego warto skorzystać z usług Pracowni Psychologicznej PECULIARIS?

Ponieważ to właśnie wśród specjalistów Pracowni Psychologicznej PECULIARIS znajdziesz profesjonalistów rozumiejących wyzwania jakie stawia świat u progu drugiej dekady XXI wieku. Jesteśmy otwarci, serdeczni i zawsze świetnie przygotowani, aby udzielić wsparcia naszym Klientom.

Tempo życia, przemiany obyczajowe i technologiczne, rywalizacja oraz zanieczyszczenie środowiska. Wbrew pozorom współczesny świat nie ułatwia harmonijnego i komfortowego życia w zgodzie z własną naturą. Dlatego staramy się na bieżąco analizować otaczającą nas rzeczywistość. Specjaliści Pracowni Psychologicznej PECULIARIS nieustannie dokształcają się oraz regularnie podróżują. Dzięki temu jesteśmy otwarci na nowoczesne rozwiązania także po to, aby dostrzegać drzemiące w nich zagrożenia. Łączymy przygotowanie teoretyczne z bogatą praktyką.


Jaka jest filozofia naszej pracy?

Podstawową filozofią Pracowni Psychologicznej PECULIARIS jest współpraca oparta na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu potrzeb naszych Klientów. Każdy przypadek nasi specjaliści traktują indywidualnie, ponieważ każdy Człowiek jest inny, ma swoje własne potrzeby i wrażliwość.

Pracownia Psychologiczna PECULIARIS umożliwia wykonywanie praktyki specjalistom z wielu dziedzin. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom wsparcie adekwatne do Ich potrzeb. Jednocześnie w ramach multidyscyplinarnego zespołu nieustannie podnosimy swoje kompetencje. Współpracując, mamy możliwość szerszego spojrzenia na poszczególne przypadki, oraz weryfikacji własnych zapatrywań.

Dbamy o regularne superwizje naszych specjalistów.


Jakie wyzwania podejmujemy?

Depresja, stres, wypalenie zawodowe, uzależnienia, kryzysy w związku, w rodzinie, czy w pracy. Niepewność, bezsenność i traumy. Potrzeba poprawy komfortu życia psychicznego, czy seksualnego. Ukierunkowanie na nowe wyzwania oraz pomoc w polubownym rozwiązywaniu sporów. To tylko niektóre z niektóre z obszarów naszej działalności.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Niezwłocznie odpowiemy i zaproponujemy spotkanie z odpowiednim specjalistą.


Czy obowiązuje nas tajemnica zawodowa?

Wszyscy specjaliści prowadzący praktykę zawodową w ramach Pracowni Psychologicznej PECULIARIS są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy zawodowej. Nie ujawniamy nikomu żadnych informacji o naszych Klientach bez ich wyraźnej zgody.

Co do zasady nie współpracujemy z Policją, prokuraturą oraz sądami. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja zagrożenia życia ludzkiego. W takim przypadku jesteśmy moralnie i prawnie zobowiązani podjąć odpowiednie działania mające na celu ratowanie życia.


Czy można skorzystać z usług specjalistów Pracowni Psychologicznej PECULIARIS anonimowo?

Jak najbardziej można skorzystać z pomocy psychologa, seksuologa lub terapeuty anonimowo lub podając niepełne dane (np. jedynie imię). To wyłącznie od woli Klienta zależy, czy zdecyduje się ujawnić swoją tożsamość.


Jak chronimy dane osobowe?

O ile w ogóle dojdzie do sytuacji przetwarzania danych osobowych naszych Pacjentów, stosujemy zasady określone w Polityce bezpieczeństwa danych osobowych PECULIARIS.